KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15728108
nr 1572 8108
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Oljemålning, Signerad, landskap. Olja på pannå, 14x20cm, yttermått inklusive ram: 29x35cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 23 oktober 2023
kl 18:04:02
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
200 kr
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius